W sobotę, 30 lipca 2022 roku odbył się III Plenerowy Turniej Szachowy w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Wałczu.

Celem zawodów była popularyzacja szachów na terenie miasta Wałcza, propagowanie aktywnego stylu spędzania wolnego czasu, budowa relacji środowiska szachowego z władzami samorządowymi, podnoszenie poziomu sportu szachowego oraz integracja środowiska szachowego.

W dniu 23.07.2022 roku w budynku WASE w Środzie Wlkp. rozegrany został Otwarty Turniej Szachów Błyskawicznych.

Do zawodów stanęło 16 uczestników. Od godziny 16.00 zawodnicy rozegrali po 10 partii czasem 3 minuty + 2 sekundy na ruch dla zawodnika.

Festiwal Szachowy z okazji 100-lecia KKS LECH Poznań został zorganizowany w terminie 8-16.07.2022r.. Organizatorem był Klub Szachowy LECH-WSUS Poznań, a Parterem Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych w Poznaniu.

W turnieju głównym (Open-A) grało 72 zawodników. Średni ranking wyniósł 1579 ELO.

W dniach 25.6-4.07 2022 roku w Bydgoszczy odbył się VII Międzynarodowy Festiwal Szachowy zorganizowany przez Klub Sportowy Gwiazda Bydgoszcz oraz Fundację Nobilis Ludus. Sukces odnieśli w nim dwaj zawodnicy z gminy Kcynia - Alan i Olaf Jagodzińscy. 

Zawody rozegrano w Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego przy ul. Andrzeja Szwalbego 6 w Bydgoszczy.

W niedzielę, 19 czerwca 2022 roku rozegrano turniej szachowy pod nazwą "Otwarte Mistrzostwa Wągrowca w Szachach Błyskawicznych 2022".

Zawody odbyły się w Miejskim Domu Kultury w Wągrowcu, ul. Kościuszki 55. Funkcję sędziego głownego turnieju piastował Michał Piechocki.

W niedzielę, 29 maja 2022 roku w Trzemesznie (woj. wielkopolskie) rozegrano turniej szachowy o puchar burmistrza tego miasta. Trafił on w ręce mieszkańca powiatu nakielskiego – Olafa Jagodzińskiego z Miastowic (zawodnika klubu LKS Chrobry Gniezno). 

Turniej odbył się w budynku Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Kilińskiego w Trzemesznie.

14 – 15 maja 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 175 w Łodzi rozegrano Klasyfikacyjny Turniej Szachowy na I kategorię.

Organizatorem zawodów był Klub Szachowy Dwie Wieże Rzgów, a sędzią głównym Rafał Kowalczyk.

W dniu 03.05.2022r. odbył się I Turniej Szachowy Dla Hospicjów. Spotkanie poprowadził niezawodny Michał Szymenderski. Cel był szczytny - wsparcie średzkiego Hospicjum im. Piotra Króla oraz Hospicjum Domowego w Poznaniu. 

W turnieju wzięło udział 14 zawodników. Rozegrano 5 partii tempem 10'+5s. na zawodnika.

1 maja 2022 roku w Centrum Sportu i Rekreacji, MLKS „Krajna” w Sępólnie Krajeńskim zorganizowano Otwarty Turniej w Szachach Błyskawicznych z Okazji Święta Konstytucji 3 Maja.

Mistrzostwa rozegrano systemem szwajcarskim z 11 rundamiczterema odrębnymi klasyfikacjami.

W dniach 12-13 lutego 2022 roku, w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II we Wrześni zorganizowano szachowy 📝Turniej Klasyfikacyjny📝, w którym wystartowali między innymi zawodnicy z I LO Szubin i klubu LKS Chrobry Gniezno. 

Główną ideą zawodów było umożliwienie podniesienia kategorii szachowych. W związku z tym turniej podzielono na 4 grupy w zależności od aktualnego rankingu PZSZACH. Po liczbie uczestników (ponad 160) widać, iż istnieje bardzo duże zapotrzebowanie na tego typu eventy. 

Młodzi mieszkańcy Miastowic, bracia Jagodzińscy znów stanęli na podium, tym razem u siebie 😁 - w Kcyni.

❄️Feryjny Turniej Szachów Szybkich❄️ w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni został rozegrany w sobotę 22 stycznia 2022 roku. Do Kcyni zjechało 44 doświadczonych szachistów z wielu regionów Polski.

W niedzielę 16 stycznia 2022 roku rozegrano ❄️ VI Feryjny Turniej Szachowy o Puchar Prezesa klubu Luks Feniks Mrocza ❄️.

Starym zwyczajem festiwal został podzielony na 3 turnieje: OPEN A, B i C. Łącznie do Mroczy przyjechało 75 zawodników z kilku województw.

12 grudnia 2021 roku w Sali Konferencyjnej Centrum Rekreacji w Obornikach odbył się 🎅 Obornicki Mikołajkowy Turniej Szachowy.

Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund tempem ⏳10'+5". Zgromadził on 50 doświadczonych szachistów (w tym 31 juniorów do lat 18). Został zorganizowany przez Obornickie Centrum Sportu Laboratorium Logiki.

5 grudnia 2021 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji  w Murowanej Goślinie odbył się 🎅 Mikołajkowy Turniej Szachowy.

Na starcie stanęło 27 zawodników z dwóch województw. Grano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund tempem ⏳ 10 minut + 5 sekund za ruch dla zawodnika w dwóch kategoriach: do lat 12 i do lat 18.

Bracia Jagodzińscy z Miastowic (gm. Kcynia) zostali laureatami Rodzinnego 👨‍👩‍👦‍👦 Turnieju Szachowego w Toruniu. Zdobyli komplet punktów, nie przygrywajac żadnej partii.

Rodzinny Tuniej Szachowy odbył się w sobotę, 4 grudnia 2021 roku w G132 Office & Restaurant w Toruniu i zgromadzil 12 rodzinnych zespołów z terenu całego województwa.

Młodzi mieszkańcy Miastowic (gmina Kcynia), bracia Jagodzińscy znów stanęli na podium, tym razem w Sępólnie Krajeńskim.

Otwarty Turniej Szachów Błyskawicznych odbył się w czwartek 11 listopada 2021 roku. Organizatorami zawodów byli: Urząd Miejski, Centrum Sportu i Rekreacji, MLKS „Krajna” w Sępólnie Krajeńskim.

W sobotę 9 października 2021 roku w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Sadkach rozegrano ☔️ III Jesienny Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Sadki.

Na starcie stanęło 24 zawodników z trzech województw. Turniej był zgłoszony do oceny rankingowej FIDE. Grano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund po 12 minut + 3 sekundy za ruch dla zawodnika.

25 i 26 września 2021 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Ślesinie odbył się Charytatywny Turniej Klasyfikacyjny "Wyprostujmy Olę”.

Organizatorem turnieju był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Ślesinie we współpracy z klubem szachowym M-GOK Gambit Ślesin. Zorganizowano cztery turnieje klasyfikacyjne A, B, C i D, w których można było zdobyć normy szachowe od V do kandydackiej. W imprezie wzięło udział ponad 50 zawodników.

18 września 2021 roku w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 6 we Wrześni przy ul. Słowackiego odbył się Turniej Szachowy „WRZEŚNIA CUP 2021”.

Organizatorem turnieju było Stowarzyszenie "Pomagam Aktywnie" we współpracy z UKS Wrzesińska Akademia Szachowa. Zawody z cyklu "WRZEŚNIA CUP" odbyły się juz po raz drugi. W imprezie wzięło udział 56 zawodników.

W dniach 11-12 września 2021 roku, w Liceum Ogólnokształcącym im.Czesława Tańskiego zorganizowano Turniej Szachowy „XI Hetmańska Buława Puszczy Mariańskiej”, w którym wystartowali między innymi zawodnicy z I LO Szubin i klubu LKS Chrobry Gniezno.

W turnieju A uczestniczyło łącznie 16 szachistów, głównie z województwa mazowieckiego. "Hetmańska Buława Puszczy Mariańskiej" to cykl corocznych turniejów A,B,C i D skierowanych do odwiedzających Puszczę Mariańską turystów oraz mieszkańców umożliwiający zdobycie kategorii szachowej.

Doskonały wynik uzyskali bracia Jagodzińscy na turnieju szachowym w Warszawie. Olaf stanął na najwyższym stopniu podium.

Warszawski turniej trwał dwa dni 28-29.08.2021 i zgromadził zawodników z kilku województw. Organizatorem zawodów były UKS Sparta Białołęka i Akademia Szachowa Gambit na czele z Marcinem Kowalcem.

Szachista z gminy Kcynia, Olaf Jagodziński został nagrodzony podczas  XXVIII Festiwalu Szachowego w Poznaniu. Zawodnik ponownie podwyższył swój ranking FIDE.

Turniej odbywał się w poznańskim Hotelu Mercure i  trwał od 15 do 22 sierpnia.  Festiwal zgromadził ponad 100 zawodników z Polski, Rosji, Mołdawii i Indii.

Bracia Alan i Olaf Jagodzińscy odnieśli kolejny sukces na arenie szachowej. Stanęli na podium w Zielonej Górze i uzyskali III klasę sportową w szachach klasycznych.

Turniej  w województwie lubuskim przeprowadzony został w czterech sesjach zjazdowych (24.7, 31.7, 7.8 oraz 14.8). Grano systemem kołowym 9 rund tempem 60'+30".

Zawodnik klubu LKS Chrobry Gniezno - Olaf Jagodziński z Miastowic (gm. Kcynia) po raz kolejny stanął na podium, tym razem w Poznaniu. Uzyskał także trzecią klasę sportową.

Festiwal pod nazwą „Szachowe lato Poznań 2021” odbywał się w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu i trwał dziewięć dni od 10 do 18 lipca.

Alan Jagodziński został wicemistrzem Płocka juniorów w szachach klasycznych. To niewątpliwie wysokie osiągnięcie. W zawodach wzięło bowiem udział ponad 50 szachistów z województw: mazowieckiego, łódzkiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego.

Otwarte Mistrzostwa Płocka Juniorów w Szachach Klasycznych odbyły się w dniach 3-5 lipca.

Olaf Jagodziński z Miastowic, zawodnik klubu LKS Chrobry Gniezno został tegorocznym Mistrzem Wągrowca w Szachach Błyskawicznych do 18 lat.

Turniej odbył się w niedzielę 27. czerwca w Miejskim Domu Kultury w Wągrowcu i zgromadził kilkudziesięciu graczy z województw wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. Rozegrano 11 rund z tempem gry po 5 minut dla każdego zawodnika.

W sobotę 29 maja 2021 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej w Mroczy rozegrano V Turniej Szachowy o Puchar Prezesa miejscowego klubu Luks "Feniks" Mrocza.

Do 9-rundowego turnieju przystąpiło łącznie 47 zawodników, sklasyfikowanych w dwóch odrębnych grupach.

W sobotę 22 sierpnia 2020 roku, w Galerii Miejskiego Domu Kultury w Wągrowcu zorganizowano Turniej Szachowy „52 Lato na Pałukach”, w którym wystartowali między innymi zawodnicy z I LO Szubin.

W turnieju uczestniczyło 40 szachistów z kilku województw. "Lato na Pałukach" to cykl bogatych imprez kulturalnych, skierowanych do odwiedzających Wągrowiec turystów oraz mieszkańców. 

Dnia 15 sierpnia 2020 roku odbyły się IV Mistrzostwa Gminy Mrocza o Puchar Burmistrza Mroczy OPEN A i B z okazji Dni Mroczy i Święta Wojska Polskiego. Wystartowało w nich troje zawodników szubińskiego I LO.

Rywalizacja odbyła się na dystansie 9 rund tempem 12'+4".

W sobotę, 1 sierpnia 2020 roku odbył się II plenerowy turniej szachowy w MOSIR Wałcz.

Organizatorem turnieju był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wałczu. Impreza zgromadziła 23 zawodników, reprezentujących kluby szachowe z kilku województw. To pierwsze zawody "na żywo" w czasie epidemii z udziałem juniorów z gminy Kcynia uczęszczających do I LO w Szubinie.

Drużynowe Mistrzostwe Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Szachach Błyskawicznych odbyły się 16 lutego 2020 roku w ramach Festiwalu Szachowo-Warcabowego w I Liceum Ogólnokształcącym w Szubinie.

Wystartowało dziesięć 4-osobowych zespołów, złożonych z zawodników zamieszkałych na terenie województwa Kujawsko-Pomorskiego.

W niedzielę, 16 lutego 2020 roku rozegrano w I LO w Szubinie turniej z cyklu Powstanie Wielkopolskie - Puchar Zdobywców Pociągu Pancernego "Danuta".

Festiwal szachowy z cyklu Powstanie Wielkopolskie - Puchar Zdobywców Pociągu Pancernego "Danuta" został zorganizowany dla uczczenia Powstania Wielkopolskiego 1918/1919. 

W niedzielę 2 lutego 2020 roku rozegrano IV Feryjny Turniej Szachowy o Puchar Prezesa klubu Luks Feniks Mrocza.

Do turnieju przystąpiło łącznie 28 zawodników, sklasyfikowanych w dwóch odrębnych grupach: 20 w turnieju A (dla juniorów) i 8 w turnieju B (dla rodziców, opiekunów i trenerów).

Zimowy Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Rogoźna odbył się w niedzielę , 19 stycznia 2020 roku. Rogozińskie Centrum Kultury gościło 25 szachistów, głównie z województwa wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego.

Na listach startowych znaleźli się zawodnicy z kilku województw. W klasyfikacji ogólnej wyniki przedstawiały się następująco:

Dziewięciu zawodników I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie startowało w dniach 21-22 grudnia 2019 roku w turnieju szachowo – warcabowym XII SZUBIN FIDE OPEN A i B.

W turnieju wystąpiło 28 zawodników (8 w OPEN A i 20 w OPEN B). W OPEN A ustalono tempo gry 90 minut na partię dla zawodnika na dystansie 5 rund systemem szwajcarskim.

Turniej o puchar burmistrza Rogoźna odbył się w niedzielę, 10 listopada 2019 roku. Zawody zostały zorganizowane z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości.

W Rogozińskim Centrum Kultury zebrało się 36 szachistów z województw: wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. Turniej rozegrany został systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund. 

9 października 2019 roku w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 6 we Wrześni przy ul. Słowackiego odbył się III Turniej Szachowy „WIECZNY SZACH”.

Organizatorem turnieju było Stowarzyszenie "Pomagam Aktywnie" we współpracy z UKS Wrzesińska Akademia Szachowa. Zawody z cyklu "Wieczny Szach" odbyły się juz po raz trzeci. W imprezie wzięło udział 42 zawodników.

W sobotę 12 października 2019 roku bracia Jagodzińscy stanęli wspólnie na podium w Poznaniu, zajmując drugie miejsce w I Szachowym Turnieju Deblowym.

Organizatorem zawodów był Poznański Klub Raszyn. W turnieju wzięło udział 24 uczniów ze szkół województwa wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. Zawodnicy grali systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, po 15 minut na partię dla każdej pary.

29 września 2019 roku w Sali Konferencyjnej Centrum Rekreacji w Obornikach odbył się zimowy turniej szachowy.

Turniej zgromadził 53 doświadczonych szachistów (z czego 34 juniorów do lat 18). I LO w Szubinie i klub LKS Chrobry Gniezno reprezentowało 2 zawodników, którzy zostali sklasyfikowani w kategorii Junior.

Dnia 22 września 2019 roku w Szubińskim Domu Kultury odbyły się szachowe mistrzostwa Szubina dla graczy z rankingiem międzynarodowym. 

I miejsce wywalczył Dariusz Wargulec (UKS Szachowa Dwójka Szubin), II miejsce zajął Olaf Jagodziński (I LO Szubin), a na III miejscu uplasował się Piotr Szybowicz (UKS Szachowa Dwójka Szubin/I LO Szubin).

W niedzielę, 15 września 2019 roku podczas Międzynarodowego Dnia Sportu w Wałczu puchar turnieju szachowego trafił w ręce mieszkańca powiatu nakielskiego, Olafa Jagodzińskiego.

Organizatorem turnieju szachowego był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wałczu. Impreza zgromadziła wielu zawodników, reprezentujących różne dyscypliny sportowe.

Turniej odbył się w sobotę 31 sierpnia 2019 roku w Poznaniu. Został zorganizowany w ramach projektu MKiDN „Geniusz Europy”, realizowanego przez Rezerwat Archeologiczny Genius loci.

W drugiej i ostatniej edycji turnieju szachowego „Geniusz Europy”, który odbył się w Poznaniu wystartowało dwóch uczniów I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie.

Dnia 18 sierpnia 2019 roku w III Otwartych Szachowych Mistrzostwach Gminy Mrocza o Puchar Burmistrza MiG Mroczy wystartowało 4 zawodników szubińskiego I LO.

Na listach startowych znalazło się 44 zawodników reprezentujących kluby z dwóch województw.

W niedzielę 11 sierpnia 2019 roku, w MDK Wągrowiec, zorganizowano 51 Turniej Szachowy „Lato na Pałukach”, w którym wystartowali między innymi uczniowie I LO Szubin.

W turnieju uczestniczyło 60 zawodników z kilku województw. Lato na Pałukach to cykl bogatych imprez kulturalnych, skierowanych do odwiedzających Wągrowiec turystów oraz mieszkańców.

Turniej odbył się w sobotę 27 lipca 2019 roku w Poznaniu. Został zorganizowany w ramach projektu MKiDN „Geniusz Europy”, realizowanego przez Rezerwat Archeologiczny Genius loci.

W zawodach wystartowało ponad 50 zawodników. Turniej rozegrany został systemem szwajcarskim na dystansie 6 rund z tempem gry po 15 minut na partię dla zawodnika.

W bydgoskim MDK 1 zorganizowano w dniu 17 lipca 2019 roku Wakacyjny Turniej Szachowy z udziałem 31 adeptów królewskiej gry reprezentujących kluby z 3 województw.

Rywalizowano w dwóch grupach turniejowych: turniej A (klasyfikacja mężczyzn, kobiet i juniorów), turniej B (klasyfikacja chłopców i dziewczynek). Zawody sędziował Mikołaj Włoch.

23 czerwca w Obornickim Centrum Sportu odbył się Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Obornik z udziałem 42 startujących.

W imprezie rywalizowali szachiści reprezentujący kluby z Poznania, Gniezna, Obornik, Szamotuł, Słopanowa, Trzcianki, Zakrzewa, Wapna, Rogoźna, Bogdanowa, Sękowa, Przeźmierowa, Sławienka, Żnina i Szubina.

8 czerwca 2019 roku w poznańskim klubie RASZYN przeprowadzono XIV Klasyfikacyjny Turniej Szachowy dla dzieci.

Turniej zgromadził 43 młodych adeptów królewskiej gry. Zawodnicy grali w dwóch grupach wiekowych: do lat 10 i powyżej 10 lat. Turniej składał się z 6 rund tempem 30 minut na zawodnika.

18 maja 2019 roku, w hali widowiskowo-sportowej w Trzemesznie przeprowadzono I Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Trzemeszna.

Turniej w Trzemesznie zgromadził 40 adeptów królewskiej gry. Wszyscy grali w jednej grupie. Z wyników końcowych wydzielono trzech najlepszych graczy w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Dnia 17 maja 2019 roku, w Szubińskim Domu Kultury, rozegrano 54 Turniej Szachowy SZUBIN OPEN „WIOSNA”.

Na listach startowych znaleźli się reprezentanci miejscowości i placówek z Torunia, Bydgoszczy, Gniezna, Żnina, Miastowic, Zalesia, Szkocji, Samoklęsk Dużych, Rynarzewa, Smolnik i Szubina. Obowiązki organizatora i sędziego dwóch równoległych imprez pełnił Piotr Szybowicz.

W niedzielę, 12 maja 2019 roku, w auli Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie, rozegrano XLIX Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Miasta Gniezna.

Po rozegraniu 9 rund P 10’+4” triumfował Krzysztof Chojnacki z Chrobrego Gniezno przed Nikolaiem Aliavdinem Hetmana Płock i Dawidem Niekrasiem Lipna Stęszew.

Dnia 3. maja 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Wapnie odbył się XXI Międzynarodowy Turniej Szachowy PITS 2019. Impreza zgromadziła blisko 100 szachistów z Polski i z zagranicy.

klasyfikacji open senior udział wzięło sześcioro reprezentantów klubu LKS Chrobry Gniezno, którzy w klasyfikacji generalnej zajęli następujące miejsca:

W czwartek 2. maja 2019 roku w budynku głównym Miejskiego Ośrodku Sportu w Żninie odbył się Szachowy Turniej Majowy z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Turniej został podzielony na dwie części: turniej A - otwarty dla wszystkich chętnych i turniej B - dla juniorów. Na starcie stanęło 58 zawodników: 34 w kategorii Junior oraz 24 w kategorii OPEN.

W środę, 1. maja 2019 roku, w Rogozińskim Centrum Kultury zorganizowano Turniej Szachowy z Okazji Konstytucji 3 Maja.

Wzięło w nim udział kilkudziesięciu zawodników z województwa wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. Rozegrano łącznie 9 rund, a klasyfikację generalną podzielono na dwie kategorie: "Senior" i "Junior do lat 14".

Dnia 27. kwietnia 2019 roku, w Galerii Pomorskiej w Bydgoszczy rozegrano II Rodzinne Mistrzostwa Galerii Pomorskiej w szachach szybkich.

Na starcie stanęło 19 rodzin zarówno tych poczatkujących, jak i bardzo zaawansowanych. Gminę Kcynia i Powiat Nakielski reprezentowali Olaf i Alan Jagodzińscy grający na co dzień w klubie LKS Chrobry Gniezno.

W niedzielę 10. marca 2019 roku w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Sadkach rozegrano Turniej Szachowy z okazji 100-lecia wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Na starcie stanęło 41 zawodników: 16 w kategorii Junior do lat 16 oraz 25 w kategorii OPEN zgłoszonej do oceny rankingowej FIDE.

17 lutego 2019 roku, w Sali Konferencyjnej Centrum Rekreacji w Obornikach odbył się zimowy turniej szachowy, który zgromadził 51 doświadczonych szachistów z kilku województw (z czego aż 22 juniorów do lat 18).

Gminę Kcynia i klub LKS Chrobry Gniezno reprezentowało 2 zawodników.

Zimowy Turniej Szachowy o puchar burmistrza Rogoźna odbył się w niedzielę , 27 stycznia. Rogozińskie Centrum Kultury gościło 32 szachistów, głównie z województwa wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego.

Rozegrano 9 rund po 15 minut na zawodnika, systemem szwajcarskim. Klub LKS Chrobry Gniezno reprezentowało czterech graczy. 

W minioną sobotę 19. stycznia rozegrano III Feryjny Turniej Szachowy o Puchar Prezesa klubu Luks Feniks Mrocza.

Do turnieju przystąpiło łącznie 32 zawodników, sklasyfikowanych w dwóch odrębnych grupach: Turniej A (dla juniorów), Turniej B (dla rodziców, opiekunów i trenerów).

W dniach 4-6. stycznia 2019 roku, w Centrum Sportu AZS Politechniki Poznańskiej w Poznaniu rozegrano I Otwarte Mistrzostwa Juniorów Klubu AZS Politechniki Poznańskiej w szachach klasycznych.

Na starcie stanęło 16 doświadczonych zawodników z renomowanych wielkopolskich klubów.

W dniach 28-30. grudnia 2018 roku, w sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie rozegrano III Ogólnopolski Turniej Szachowy "Tu Powstała Polska" będący jednocześnie Mistrzostwami Powiatu Gnieźnieńskiego w szachach klasycznych.

Na starcie stanęło ponad 80 zawodników w 3 grupach turniejowych OPEN A, B i C.

W piątek, 23. listopada 2018 roku rozegrano w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie ósmy i zarazem ostatni turniej z cyklu Grand Prix ELPOS-PRYMUS MOK  2018, który zgromadził 32 młodych adeptów królewskiej gry.

W poszczególnych kategoriach wiekowych triumfowali: Olaf Jagodziński (roczniki 2004-2007), Karol Stanisławski (roczniki 2009 i 2008) oraz Leon Szeszycki (rocznik 2010 i młodsi).

Szachiści z Miastowic znów triumfują w Wielkopolsce. Tym razem sukces odniósł starszy z braci Jagodzińskich- Olaf. Czternastolatek stanął na podium, wyprzedzając w klasyfikacji ponad 50 zawodników.  

Turniej Szachowy z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości odbył się w niedzielę, 18 listopada w Obornikach. Zawody zgromadziły 81 osób, zarówno dorosłych  jak i dzieci.

Szachista z Miastowic, Alan Jagodziński z klubu LKS Chrobry Gniezno, po raz kolejny w tym roku stanął na podium w Wielkopolsce.

Turniej o puchar burmistrza Rogoźna odbył się w niedzielę, 4 listopada.  Zawody zostały zorganizowane z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości.

W piątek, 12. października 2018 roku rozegrano w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie siódmy (przedostatni) turniej z cyklu Grand Prix ELPOS-PRYMUS MOK  2018, który zgromadził 17 młodych adeptów królewskiej gry.

W poszczególnych kategoriach wiekowych triumfowali:

W sobotę, 15. września 2018 roku rozegrano w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie szósty turniej z cyklu Grand Prix ELPOS-PRYMUS MOK  2018, który zgromadził 21 młodych adeptów królewskiej gry.

W poszczególnych kategoriach wiekowych triumfowali: Olaf Jagodziński (roczniki 2004-2007), Karol Stanisławski (roczniki 2009 i 2008) oraz Aleksandra Łukasik (rocznik 2010 i młodsi).

Po wakacjach szachiści Alan i Olaf Jagodzińscy pokazali doskonałą formę. W niedzielę, 9 września stanęli na podium w Wielkopolsce, pokonując kilkudziesięciu zawodników.

Bracia wzięli udział w Jesiennym Turniej Szachowym w Obornikach. Na starcie stanęło ponad 70 osób. Zawody przeprowadzono systemem szwajcarskim, na dystansie 7 rund.

W niedzielę 26. sierpnia w sali świetlicy wiejskiej w Słopanowie rozegrano VIII Turniej Szachowy. Rywalizację podzielono na dwa turnieje: OPEN A i Turniej B dla dzieci do lat 13.

Poniżej prezentujemy wyniki obu rywalizacji:

W sobotę 16. czerwca w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Brzechwy w Pile rozegrano III Turniej Szachowy Szkół z cyklu "Szachuj z Copy System" o Puchar Prezydenta Miasta Piły.

Na starcie stanęło 100 zawodników: 26 w grupie wiekowej 6-9 lat, 60 w grupie wiekowej 10-14 lat i 14 w grupie wiekowej 15-19 lat.

W minioną sobotę 9. czerwca rozegrano XIII Turniej Klasyfikacyjny dla dzieci w poznańskim klubie "Raszyn".

Do turnieju przystąpiło 39 zawodników, sklasyfikowanych w dwóch odrębnych grupach wiekowych: do 10 lat i powyżej do lat 15.

Dnia 3. maja 2018 roku w Szkole Podstawowej im.Adama Mickiewicza w Wapnie odbył się XX Międzynarodowy Turniej Szachowy PITS 2018. Impreza zgromadziła blisko 100 szachistów z Polski i z zagranicy.

W pierwszej dziesiątce turnieju, w kategorii junior do lat 16, znalazło się aż pięciu reprezentantów klubu LKS Chrobry Gniezno.

We wtorek, 1 maja 2018 roku na turnieju szachowym w Rogoźnie doskonale zaprezentowali się młodzi szachiści reprezentujący klub LKS Chrobry Gniezno.

Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Rogoźna odbył się we wtorek , 1maja 2018 roku. Rogozińskie Centrum Kultury gościło blisko 50 szachistów, głównie z województwa wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego.

Dnia 15. kwietnia 2018 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie odbyły się Półfinały Mistrzostw Wielkopolski Juniorów i Młodzików Strefy Wschodniej w szachach (Konin i powiaty gnieźnieński, kolski, koniński, słupecki, średzki, turecki i wrzesiński). Impreza zgromadziła ponad 200 młodych szachistów, którzy walczyli w 10 kategoriach wiekowych D9,C9,D11,C11,D13,C13,D15,C15,D18 i C18.

Poniżej prezentujemy wyniki z zaznaczeniem miejsc premiowanych awansem do Finałów Mistrzostw Wielkopolski Juniorów i Młodzików 2018, które odbędą się w czerwcu w Sypniewie :

W piątek, 6. kwietnia 2018 roku rozegrano w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie czwarty turniej z cyklu Grand Prix ELPOS-PRYMUS MOK  2018, który zgromadził 33 młodych adeptów królewskiej gry.

Cały turniej wygrał Olaf Jagodziński, drugie miejsce zajął jego brat Alan, a na trzecim miejscu uplasowała się Natasza Klimko.

Cykl składał się z 4 turniejów szachowych organizowanych w Szkole Podstawowej w Marzeninie. Rywalizacje odbyły się - 6. i 27. października 2017 oraz 26. stycznia i 16. marca 2018.

16. marca 2018 zorganizowano ostatni turniej i zakończenie cyklu. Poniżej prezentujemy podsumowanie punktacji wraz z nazwiskami zwycięzców w trzech kategoriach wiekowych.

4 marca w Sali Konferencyjnej Centrum Rekreacji w Obornikach odbył się marcowy turniej szachowy, który zgromadził 61 doświadczonych szachistów (z czego 35 juniorów do lat 18)

Alan Jagodziński zdobył puchar turnieju zajmując miejsce III w kategorii Junior, Olaf zajął miejsce XII.

W piątek, 2 marca 2018 roku rozegrano w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie trzeci turniej z cyklu Grand Prix ELPOS-PRYMUS MOK  2018.

Poniżej prezentujemy wyniki turnieju:

W niedzielę, 4 lutego 2018 roku rozegrano w I LO w Szubinie turniej z cyklu Powstanie Wielkopolskie - Puchar Zdobywców Pociągu Pancernego "Danuta" 2018.

Poniżej prezentujemy wyniki turnieju:

W piątek, 2 lutego 2018 roku rozegrano w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie drugi turniej z cyklu Grand Prix ELPOS-PRYMUS MOK  2018.

Poniżej prezentujemy wyniki turnieju:

Cykl składa się z 4 turniejów szachowych organizowanych w Szkole Podstawowej w Marzeninie. Do tej pory odbyły się trzy rywalizacje - 6. i 27. października 2017 oraz 26. stycznia 2018.

We wszystkich turniejach uczestniczyli juniorzy z gminy Kcynia grający w klubie LKS Chrobry Gniezno.

Szachista, Alan Jagodziński znów stanął na podium w Wielkopolsce. Tym razem  sukces wywalczył w Rogoźnie.

Zimowy Turniej Szachowy o puchar burmistrza Rogoźna odbył się w niedzielę , 21 stycznia. Rogozińskie Centrum Kultury gościło blisko 50 szachistów, głównie z województwa wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego.

III miejsce i brązowy medal dla Alana Jagodzińskiego w Turnieju Szachowym A "OPEN SZUBIN" 1600 1800 2000 w grupie III kategorii szachowej.

Poniżej prezentujemy wyniki Turnieju A 1600 1800 2000:

10 grudnia w Sali Konferencyjnej Centrum Rekreacji w Obornikach odbył się mikołajkowy turniej szachowy, który zgromadził 66 doświadczonych szachistów (w tym 50 juniorów do lat 18)

Poniżej prezentujemy wyniki w kategorii junior do lat 18:

9 grudnia odbył się mikołajkowy turniej w klubie "UMKS Na Pięterku"  w Poznaniu, który zgromadził blisko 50 młodych szachistów.

Poniżej prezentujemy wyniki.

Alan Jagodziński, uczeń SP Palmierowo znów wrócił z Poznania z laurami. Tym razem stanął na podium w prestiżowym turnieju pod nazwą „Szachiści grają dla Polonii”.

Zawody odbyły się w sobotę, 2 grudnia w poznańskim Zespole Szkół Łączności. Zgromadziły ponad 80 osób. Ranga turnieju była bardzo duża.

VIII Turniej szachowy w prywatnej szkole Gaudium Et Studium w Poznaniu.

W turnieju brało udział 98 zawodników.

Dobra passa nie opuszcza młodych szachistów z Kcyni. W niedzielę, 12 listopada 2017 roku odnieśli oni sukces w Turnieju Szachów Błyskawicznych o randze międzynarodowej w Obornikach.

II Obornicki Festiwal szachowy zgromadził ponad 80 szachistów nie tylko z Polski, ale także z innych krajów europejskich  m.in z Ukrainy i Belgii.

W niedzielę, 5 listopada 2017 roku na turnieju szachowym w Rogoźnie doskonale zaprezentowali się młodzi szachiści z Miastowic.

Turniej zorganizowano w Rogozińskim Centrum Kultury z okazji Święta Niepodległości. Wzięło w nim udział kilkadziesiąt osób z województwa wielkopolskiego i okolic Rogoźna. Rozegrano łącznie 9 rund.

Pierwsze miejsce  na podium dla Alana Jagodzińskiego, trzecie dla jego brata Olafa - kcyńscy szachiści zdominowali sobotni  turniej szachowy w Poznaniu.

Prestiżowy turniej  dla młodych szachistów organizowany jesienią w klubie "Na Pięterku Poznań"  gromadzi co roku  wielu graczy z całego województwa wielkopolskiego i okolic. W sobotę, 14 października 2017 roku w poznańskich rozgrywkach uczestniczyło blisko 70 zawodników m.in z Poznania, Śremu, Kalisza czy  Sękowa. 

Mieszkaniec gminy Kcynia, Olaf Jagodziński został laureatem Turnieju Szachowego pod nazwą "Witaj szkoło" w Poznaniu.

Turniej dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych w Poznaniu odbył się w sobotę, 23 września 2017 roku. Organizatorami zawodów byli Sekcja Szachowa AZS Politechnika Poznańska i Dom Kultury „Orle Gniazdo”.