Alan Jagodziński, uczeń SP Palmierowo znów wrócił z Poznania z laurami. Tym razem stanął na podium w prestiżowym turnieju pod nazwą „Szachiści grają dla Polonii”.

Zawody odbyły się w sobotę, 2 grudnia w poznańskim Zespole Szkół Łączności. Zgromadziły ponad 80 osób. Ranga turnieju była bardzo duża.

Zawodnicy walczyli głównie o prawo udziału w finałowym turnieju akcji „Szachiści grają dla Polonii” w Senacie RP.

Specjalny list do wszystkich zawodników skierowała pierwsza dama, Agata Kornhauser–Duda. Podziwiam Wasz zapał do tej przecież trudnej gry, która doskonale ćwiczy umysł i koncentrację – napisała. Bracia Jagodzińscy ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie grający na co dzień w  klubie LKS Chrobry Gniezno startowali w kategorii klas IV-VII. Alan stanął na podium - zajął wysokie trzecie miejsce. Stracił tylko jeden punkt w partii z wicemistrzynią Polski juniorek Zofią Roszkiewicz z Poznania. I właśnie ten jeden punkt zaważył na końcowej punktacji. Bardzo niewiele zabrakło Alanowi by zagrać w styczniu w Senacie RP. Kwalifikowano dwa pierwsze miejsca.

W sobotnim turnieju doskonale zaprezentował się także Olaf Jagodziński, który zajął także wysoką, piątą lokatę. Sędzią głównym zawodów był Marek Zboroń. Chłopcy otrzymali nagrody i dyplom z rąk Hanny Ereńskiej-Barlo – arcymistrzyni i wielokrotnej mistrzyni Polski.

Poniżej prezentujemy wyniki grupy B dla klas od IV do VII SP: