W niedzielę, 29 maja 2022 roku w Trzemesznie (woj. wielkopolskie) rozegrano turniej szachowy o puchar burmistrza tego miasta. Trafił on w ręce mieszkańca powiatu nakielskiego – Olafa Jagodzińskiego z Miastowic (zawodnika klubu LKS Chrobry Gniezno). 

Turniej odbył się w budynku Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Kilińskiego w Trzemesznie.

Zawody zgromadziły 35 zawodników z Polski i z Ukrainy. Rozegrano 7 rund systemem szwajcarskim.

Olaf nie przegrał żadnej partii i zremisował z doświadczonym zawodnikiem z Ukrainy (Denis Penza). To pozwoliło mieszkańcowi kcyńskiej gminy stanąć na najwyższym podium turnieju w klasyfikacji generalnej. I to on stał się właścicielem Pucharu Burmistrza Trzemeszna – Krzysztofa Derezińskiego. Jego młodszy brat Alan zajął równie wysokie IV miejsce. Gratulujemy!

Organizatorem niedzielnych zmagań szachowych był Krzysztof Prus, a sędzią głównym – Mirosław Sobczak.

Poniżej prezentujemy wyniki klasyfikacji generalnej: