W niedzielę 16 stycznia 2022 roku rozegrano ❄️ VI Feryjny Turniej Szachowy o Puchar Prezesa klubu Luks Feniks Mrocza ❄️.

Starym zwyczajem festiwal został podzielony na 3 turnieje: OPEN A, B i C. Łącznie do Mroczy przyjechało 75 zawodników z kilku województw.

W OPEN A rywalizowali juniorzy z co najminiej IV kategorią, OPEN B przeznaczony był dla zawodników b/k lub z V kategorią. Natomiast w OPEN C grali rodzice i trenerzy.

W turniejach A i C ustalono dystans 7 rund tempem gry ⏳ 12'+4", turniej C był natomiast 5-rundowy z czasem ⏳ 30 minut na zawodnika.  

Do turniejów OPEN A i C przystąpiło łącznie 37 zawodników:

- 14 w turnieju A (dla juniorów) 

- 23 w turnieju C (dla rodziców, opiekunów i trenerów) 

W turnieju A udział wzięli zawodnicy z I LO w Szubinie, reprezentujący klub  LKS Chrobry Gniezno i gminę Kcynia - Olaf i Alan Jagodzińscy. Po zaciętym pojedynku młodszy z braci Alan zdobył główne trofeum 🥇🏆 zajmując I miejsce (5.5pkt/7), II miejsce i srebrny medal 🥈 wywalczył Wiktor Hałuja Wielkopolski Klub Szachowy (5.5pkt/7), natomiast III miejsce i brązowy medal 🥉 otrzymał Jakub MayPoznania  (5pkt/7). Olaf Jagodziński zajął miejsce  uzyskując 4pkt/7.

Turniej OPEN B, w stawce 38 zawodników, wygrał 🏆🥇 Jakub Sokół ze Stolna (4.5pkt/5), 🥈 II miejsce zajął Kamil Semrau Bydgoszczy (4pkt/5), a 🥉 III miejsce wywalczył Roman Sokół ze Stolna (4pkt/5). Poniżej, w zestawieniu wyników, prezentujemy zawodników, którym udało się zdobyć IV i V kategorię szachową.

Turniej OPEN C, w stawce 23 zawodników, wygrał 🏆🥇 Mateusz Budnik Zugzwang Warszawa (6pkt/7), 🥈 II miejsce zajął Mariusz Darowicki KS Royal Chess Bydgoszcz (6pkt/7), a 🥉 III miejsce wywalczył Przemysław Szmidt KS Royal Chess Bydgoszcz (5.5pkt/7).

Oficjalnie turniej rozpoczęli:

- Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza – Waldemar Chudzik 👏,

- Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej – Jarosław Okonek 👏 oraz

- Wiceprezes Klubu LUKS Feniks Mrocza – Iwona Zielińska 👏.

Turniej sprawnie sędziował Mirosław Kozielski 👏 - sędzia klasy I.

Poniżej prezentujemy wyniki turniejów:

OPEN A

OPEN B

OPEN C

Linki do wyników szczegółowych:

OPEN Atutaj 👀

OPEN Btutaj 👀

OPEN Ctutaj 👀