Młodzi mieszkańcy Miastowic, bracia Jagodzińscy znów stanęli na podium, tym razem u siebie 😁 - w Kcyni.

❄️Feryjny Turniej Szachów Szybkich❄️ w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni został rozegrany w sobotę 22 stycznia 2022 roku. Do Kcyni zjechało 44 doświadczonych szachistów z wielu regionów Polski.

Oficjalnie turniej został otwarty przez kierownik ds. kultury Renatę Gaj-Kowalską oraz Prezesa Zarządu KPZSzach i sędziego głównego turnieju FA Jarosława Wiśniewskiego. Nagrody wręczała Ilona Kurdelska - kierownik GCKiB w Kcyni.

Liczba miejsc w turnieju była ograniczona do 50 osób ze względu na obostrzenia sanitarne. Turniej podlegał ocenie klasyfikacyjnej FIDE.

Zawody rozegrane zostały systemem szwajcarskim, na dystansie 9 rund tempem ⏳12'+3" w trzech kategoriach:

- seniorzy (OPEN),

- juniorzy do lat 14 oraz

- juniorzy do lat 18.

Miło nam poinformować, iż w kategorii juniorów do lat 18 zwyciężył 🏆🥇 Olaf Jagodziński (LKS Chrobry Gniezno/I LO Szubin), który zajął również wysokie IV miejsce w klasyfikacji generalnej turnieju. Na II miejscu 🏆🥈 wśród juniorów do lat 18 uplasował się jego brat Alan, również reprezentujący gnieźnieński klub i szubińskie liceum. Trzecią pozycję w tej samej kategorii 🏆🥉 wywalczył Bartosz Przybylski z klubu PKS Wiatrak Bydgoszcz

Warto również wspomnieć o wysokim V miejscu w kategorii seniorzy (OPEN) Piotra Szybowicza reprezentującego BKS Chemik Bydgoszcz I LO w Szubinie. 👏

W klasyfikacji junior do lat 14 poszczególne miejsca na podium zajęli:

🏆🥇- I miejsce - Karol Stanisławski LKS Chrobry Gniezno

🏆🥈II miejsce - Fabian Spionkowski KSz Gambit Świecie

🏆🥉- III miejsce - Piotr Dyl PKS Wiatrak Bydgoszcz.

W klasyfikacji generalnej turnieju (seniorzy) poszczególne miejsca na podium zajęli:

🏆🥇- I miejsce - Marek Olszewski BKS Chemik Bydgoszcz

🏆🥈II miejsce - Hubert Gabryszewski NOK Nakło

🏆🥉- III miejsce - Piotr Konieczyński ŻTMS Baszta Żnin.

Dla uczestników i ich rodziców organizator zapewnił bar kawowo-herbaciany i słodkości.

Poniżej prezentujemy wyniki turnieju:

Link do wyników szczegółowych: tutaj 👀

Link do artykułu organizatora: tutaj 👀