5 grudnia 2021 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji  w Murowanej Goślinie odbył się 🎅 Mikołajkowy Turniej Szachowy.

Na starcie stanęło 27 zawodników z dwóch województw. Grano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund tempem ⏳ 10 minut + 5 sekund za ruch dla zawodnika w dwóch kategoriach: do lat 12 i do lat 18.

Ze względu na panujące trudne warunki atmosferyczne (padający śnieg 🌨 i mróz ❄️) część zapisanych wcześniej zawodników nie dotarła na turniej (zapisanych było blisko 40 adeptów królewskiej gry).

Spory sukces odnieśli zawodnicy z podkcyńskich Miastowic grający na co dzień w klubie LKS Chrobry Gniezno i reprezentujący I LO w Szubinie - bracia Alan i Olaf Jagodzińscy. Obaj zanleźli się na podium w klasyfikacji generalnej oraz w swojej kategorii do lat 18. Młodszy z braci Alan zwyciężył 🥇 w całym turnieju zdobywając 6 pkt na 7 możliwych do zdobycia. Starszy z braci Olaf stanął na najniższym stopniu podium zajmując 🥉 III miejsce. Srebro 🥈 przypadło Szymonowi PodlewskiemuMKS "EMDEK" Bydgoszcz.

W klasyfikacji junior do lat 12 poszczególne miejsca na podium zajęli:

🏆🥇 III Mikołaj Breliński (ŻTMS Baszta Żnin)

🥈 Mateusz Strzelczyk 

🥉 Kuba Kaźmierczak 

Nagrodę dla najmłodszego zawodnika turnieju wręczono czteroletniemu Dmytro Chumanov, który uzyskał 3pkt na 7 możliwych i zajął 21. miejsce w klasyfikacji generalnej turnieju i 4. miejsce w klasyfikacji junior do lat 12.

Turniej sprawnie sędziował sędzia klasy II p. Łukasz Malinowski.

Poniżej prezentujemy wyniki klasyfikacji generalnej turnieju:

 oraz wyniki junior do lat 12: 

i wyniki junior do lat 18:

Link do wyników szczegółowych: tutaj 👀

Link do artykułu i zdjęć organizatora: tutaj 👀