12 grudnia 2021 roku w Sali Konferencyjnej Centrum Rekreacji w Obornikach odbył się 🎅 Obornicki Mikołajkowy Turniej Szachowy.

Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund tempem ⏳10'+5". Zgromadził on 50 doświadczonych szachistów (w tym 31 juniorów do lat 18). Został zorganizowany przez Obornickie Centrum Sportu Laboratorium Logiki.

Zawody podzielono na dwie kategorie: OPEN i Junior. Zarówno w jednej jak i w drugiej kategorii najlepszym 🏆🏆🥇🥇 okazał się Alan Jagodziński (LKS Chrobry Gniezno/I LO Szubin). II miejsce 🏆🏆🥈🥈 przypadło Olafowi Jagodzińskiemu, który podobnie jak jego brat srebro wywalczył w obu kategoriach Open i Junior. Trzecie miejsce w kategorii OPEN przypadło 🏆🥉 Romanowi Gospodarczykowi, natomiast w kategorii Junior 🏆🥉 Dominikowi Maternickiemu.

Sędzią głównym zawodów był sędzia międzynarodowy IA Maciej Cybulski.

Poniżej prezentujemy wyniki w kategorii OPEN:

oraz w kategorii Junior:

Link do wyników szczegółowych: tutaj 👀

Link do artykułu organizatora: tutaj 👀