W niedzielę, 19 czerwca 2022 roku rozegrano turniej szachowy pod nazwą "Otwarte Mistrzostwa Wągrowca w Szachach Błyskawicznych 2022".

Zawody odbyły się w Miejskim Domu Kultury w Wągrowcu, ul. Kościuszki 55. Funkcję sędziego głownego turnieju piastował Michał Piechocki.

Organizatorami mistrzostw byli:

- Burmistrz Miasta Wągrowca
- Starosta Wągrowiecki
- Sekcja Szachowa MDK Wągrowiec

System rozgrywek: szwajcarski na dystansie 11 rund z tempem gry 3'+2".

Obowiązywały przepisy Polskiego Związku Szachowego i FIDE. Rozgrywki odbyły się w jednej grupie, kojarzenie komputerowe. Turniej był otwarty dla wszystkich. Organizator zapewnił bezpłatną kawę i herbatę.

Spory sukces odnieśli na zawodach szachiści z gminy Kcynia. III miejsce w turnieju głównym oraz I miejsce w kategorii Junior Starszy zajął Alan Jagodziński (LKS Chrobry Gniezno / I LO Szubin). Jego brat Olaf Jagodziński (LKS Chrobry Gniezno / I LO Szubin) zajął II miejsce w kategorii Junior Starszy. 

Poniżej przedstawiamy wyniki turnieju:

Kategoria Junior Starszy

Kategoria Junior Młodszy

Kategoria Kobiety

Klasyfikacja Generalna

Link do wyników szczegółowych: tutaj 👀