14 – 15 maja 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 175 w Łodzi rozegrano Klasyfikacyjny Turniej Szachowy na I kategorię.

Organizatorem zawodów był Klub Szachowy Dwie Wieże Rzgów, a sędzią głównym Rafał Kowalczyk.

Wydarzenie miało na celu popularyzację i rozwój szachów wśród dzieci, młodzieży i dorosłych na terenie miasta Łodzi, umożliwienie podjęcia szachowej rywalizacji, podnoszenie umiejętności gry i zdobycie doświadczenia turniejowego, integrację mieszkańców Łodzi ze środowiskami szachowymi z województwa łódzkiego i innych województw, a także możliwość uzyskania normy częściowej na I kategorię szachową.

System rozgrywek i tempo gry: turniej został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 5 rund z tempem gry 60 minut + 30 sekund dla zawodnika.

Miło nam poinformować, iż w gronie laureatów turnieju znalzał się Alan Jagodziński (LKS Chrobry Gniezno/I LO Szubin) zajmując III miejsce. Jego brat Olaf zajął równie wysokie VI miejsce przygrywając tylko jedną partię i jedną remisując.

Poniżej przedstawiamy wyniki turnieju:

Link do wyników szczegółowych: tutaj 👀