Festiwal Szachowy z okazji 100-lecia KKS LECH Poznań został zorganizowany w terminie 8-16.07.2022r.. Organizatorem był Klub Szachowy LECH-WSUS Poznań, a Parterem Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych w Poznaniu.

W turnieju głównym (Open-A) grało 72 zawodników. Średni ranking wyniósł 1579 ELO.

Celami festiwalu szachowego było uczczenie 100-lecia Klubu Sportowego Lech Poznań, popularyzacja szachów oraz podnoszenie kwalifikacji szachowych.

Zawody podzielono na następujące turnieje:

OPEN A dla zawodników z rankingiem PZSzach min. 1700 lub FIDE min 1300.
9 rund, tempo gry: 90min+ 30s/pos.; system szwajcarski
Turniej zgłoszony do oceny rankingowej FIDE.

OPEN B dla zawodników z rankingiem PZSzach maks. 1600 lub FIDE maks. 1300.

OPEN C dla dzieci i amatorów z rankingiem PZSzach maks. 1250.
9 rund, tempo gry: 60min; system szwajcarski

Szachiści z gminy Kcynia Alan i Olaf Jagodzińscy (LKS Chrobry Gniezno / I LO Szubin) zagrali w najsilniej obstawionym turnieju OPEN A.

Miło nam poinformować, iż właśnie na tym turnieju młodszy z braci Alan dopełnił wymogów rankingowych i uzyskał normę na I kategorię krajową, która została mu przyznana po turnieju przez Komisję Klasyfikacji i Ewidencji Polskiego Związku Szachowego. Dodatkowo Alan zajął III miejsce w kategorii Junior do lat 18 na niniejszym festiwalu. Gratulujemy!

Link do wyników szczegółowych: tutaj 👀