W sobotę, 30 lipca 2022 roku odbył się III Plenerowy Turniej Szachowy w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Wałczu.

Celem zawodów była popularyzacja szachów na terenie miasta Wałcza, propagowanie aktywnego stylu spędzania wolnego czasu, budowa relacji środowiska szachowego z władzami samorządowymi, podnoszenie poziomu sportu szachowego oraz integracja środowiska szachowego.

Organizatorem był Miejski Ośrodek Ośrodki Sportu i Rekreacji w Wałczu, a sędzia głównym turnieju FA Andrzej Ciesiński.

Zawody odbyły się w Wałczu na promenadzie przy ul. Chłodnej 12.

Turniej miał formułę otwartą - dla wszystkich chętnych. Koszty organizacji poniósł Organizator, a koszty uczestnictwa kluby delegujące zawodników, zawodnicy lub rodzice.

Klasyfikację końcową ustalono z uwzględnieniem następujących, kolejno stosowanych kryteriów:
- suma zdobytych punktów
- wartościowanie średnie Buchholza
- wartościowanie pełne Buchholza
- liczba zwycięstw
- miejsce na liście startowej.

Zdobywcy pierwszych trzech miejsc, najlepszy junior do lat 14 i najlepsza kobieta otrzymali nagrody rzeczowe, a każdy uczestnik pamiątkowy upominek.

Zawody rozegrane zostały systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Tempo gry wynosiło 10 minut na całą partię i 5 sek. na każde posunięcie od początku partii dla każdego zawodnika

Miło nam poinformować, iż zwycięzcą całego turnieju w klasyfikacji generalnej został Alan Jagodziński (LKS Chrobry Gniezno/I LO Szubin), który otrzymał główne trofeum turnieju i nagrodę rzeczową. Jego starszy brat Olaf zaliczył kilka potknięć na początku turnieju i ostatecznie zajął VI miejsce. Gratulujemy!