W dniu 03.05.2022r. odbył się I Turniej Szachowy Dla Hospicjów. Spotkanie poprowadził niezawodny Michał Szymenderski. Cel był szczytny - wsparcie średzkiego Hospicjum im. Piotra Króla oraz Hospicjum Domowego w Poznaniu. 

W turnieju wzięło udział 14 zawodników. Rozegrano 5 partii tempem 10'+5s. na zawodnika.

Zwyciężył Olaf Jagodziński, wyprzedzając Alana Jagodzińskiego wygrywając 4 partie (obydwoje reprezentowali LKS Chrobry Gniezno / I LO Szubin). Trzecie miejsce zajął Jan Skrzypiński zdobywając 3.5 pkt. Oczywiscie nie mogło zabraknąć zawodników Hetmana Środa Wlkp: Anna Gawlak 5 miejsce (3.5 pkt) , Jakub Grynia 7 miejsce (3 pkt), Jarosław Uściłowicz 12 miejsce. W kategorii dziewcząt do lat 15 pierwsze miejsce zdobyła Jadwiga Gawlak z POLONII Środa. Wśród chłopców do lat 15 najlepszy był Kiryl Vasilyeu, drugie miejsce zajął Franciszek Kwiatek wyprzedzając Józefa Gawlaka.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!