W minioną sobotę 19. stycznia rozegrano III Feryjny Turniej Szachowy o Puchar Prezesa klubu Luks Feniks Mrocza.

Do turnieju przystąpiło łącznie 32 zawodników, sklasyfikowanych w dwóch odrębnych grupach: Turniej A (dla juniorów), Turniej B (dla rodziców, opiekunów i trenerów).

W turnieju A udział wzięli zawodnicy z gminy Kcynia, reprezentujący klub  LKS Chrobry Gniezno - Olaf i Alan Jagodzińscy. Po zaciętym pojedynku, w stawce 20 zawodników,  bracia stanęli na dwóch najwyższych stopniach podium, bez porażki i z jednakowym stanem punktowym. Dopiero ostatnie wartościowanie (liczba partii rozegranych czarnymi bierkami) wyłoniła zdobywcę pucharu Prezesa klubu LUKS Feniks Mrocza, którym został Alan. Olaf zajął miejsce II i otrzymał srebrny medal. III miejsce wśród juniorów przypadło Alexowi Szukaj Niemcza. Turniej B, w stawce 12 zawodników, wygrał Jacek Górny z BKS Chemik Bydgoszcz, II i III miejsce zajęli gracze MKS EMDEK Bydgoszcz, odpowiednio Mateusz Kamiński Ewa Karkowska. Najlepszym zawodnikiem gminy Mrocza okazał się Kacper Klimek z LUKS Feniks. Turniej sprawnie sędziował Mirosław Kozielski.

Poniżej prezentujemy wyniki Turnieju A:

oraz wyniki Turnieju B:

Link do wyników szczegółowych: tutaj

Artykuł na portalu Kcynia24: tutaj