Szachiści z Miastowic znów triumfują w Wielkopolsce. Tym razem sukces odniósł starszy z braci Jagodzińskich- Olaf. Czternastolatek stanął na podium, wyprzedzając w klasyfikacji ponad 50 zawodników.  

Turniej Szachowy z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości odbył się w niedzielę, 18 listopada w Obornikach. Zawody zgromadziły 81 osób, zarówno dorosłych  jak i dzieci.

Wszyscy zagrali wspólnie w miejscowej hali sportowej przy ulicy Obrzyckiej. Przeważała liczba juniorów - ponad 50 dzieci i młodzieży. Wśród nich, nie brakowało doświadczonych zawodników z doskonałych wielkopolskich klubów sportowych. W klasyfikacji juniorów do lat 18 trzecie miejsce zdobył Olaf Jagodziński z klubu LKS Chrobry Gniezno. Mieszkaniec gminy Kcynia nie przegrał tego dnia żadnej partii. Na swoim koncie miał same wygrane i remisy. Jego brat Alan zajął równie wysokie miejsce 6 - w tej samej kategorii. Niedzielny turniej został rozegrany systemem szwajcarskim, na dystansie 7 rund. Organizatorami byli: Obornickie Centrum Sportu i miejscowe Laboratorium Logiki. Sędzią Głównym zawodów była Dorota Sikorska.

Poniżej prezentujemy wyniki w kategorii Junior do lat 18:

Link do wyników szczegółowych: https://www.chessmanager.com/en/tournaments/5089620622573568/results/7?classification=Juniorzy

Informację i zdjęcia z turnieju można również znaleźć na facebook-u obornickiego centrum sportu .