Pierwsze miejsce  na podium dla Alana Jagodzińskiego, trzecie dla jego brata Olafa - kcyńscy szachiści zdominowali sobotni  turniej szachowy w Poznaniu.

Prestiżowy turniej  dla młodych szachistów organizowany jesienią w klubie "Na Pięterku Poznań"  gromadzi co roku  wielu graczy z całego województwa wielkopolskiego i okolic. W sobotę, 14 października 2017 roku w poznańskich rozgrywkach uczestniczyło blisko 70 zawodników m.in z Poznania, Śremu, Kalisza czy  Sękowa. 

Szachistów przydzielono do dwóch grup. Bracia Jagodzińscy z SP Palmierowo, grający w klubie LKS Chrobry Gniezno wystartowali w grupie starszej do rocznika 2004. Po zaciętej walce obaj bracia stanęli na podium. Alan zajął pierwsze miejsce, zdobywając puchar i złoty medal. Olaf był trzeci i otrzymał brązowy medal. Mieszkańców Miastowic na podium rozdzielił tegoroczny, młody Mistrz Polski -  Mateusz Różański z Poznania.

Poniżej prezentujemy wyniki turnieju do rank. 1600 r.2004 i młodsi: