W bydgoskim MDK 1 zorganizowano w dniu 17 lipca 2019 roku Wakacyjny Turniej Szachowy z udziałem 31 adeptów królewskiej gry reprezentujących kluby z 3 województw.

Rywalizowano w dwóch grupach turniejowych: turniej A (klasyfikacja mężczyzn, kobiet i juniorów), turniej B (klasyfikacja chłopców i dziewczynek). Zawody sędziował Mikołaj Włoch.

Pierwsze trzy miejsca w turnieju A zajęli mieszkańcy powiatu nakielskiego (jako ciekawostkę należy dodać, iż cała trójka jest związana z I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie). Na czele tabeli turnieju A znaleźli się: I miejsce Piotr Szybowicz (Szubin), II miejsce (I miejsce w kategorii juniorów) Alan Jagodziński (Miastowice), III miejsce (II miejsce w kategorii juniorów) Olaf Jagodziński (Miastowice).

Pełna lista medalistów w poszczególnych grupach:

turniej A

- seniorzy - I miejsce Piotr Szybowicz (UKS Szachowa Dwójka Szubin / I LO Szubin), II miejsce Jerzy Bieniak (PKS Leśny Bydgoszcz), III miejsce Jerzy Białas (UKS Szachowa Dwójka Szubin), kobiety - I miejsce Jolanta Wolak (KKSz Kraków), II miejsce Ewa Karkowska (MKS EMDEK Bydgoszcz), III miejsce Jagoda Kroczka (UKS MDK 1 Hetman Bydgoszcz / Zalesie), juniorzy - I miejsce Alan Jagodziński (LKS Chrobry Gniezno / I LO Szubin / Miastowice), II miejsce Olaf Jagodziński (LKS Chrobry Gniezno / I LO Szubin / Miastowice), III miejsce Mateusz Weryho (UKS MDK 1 Hetman Bydgoszcz),


turniej B

- chłopcy - I miejsce Jakub Grzelak (Niemcz), II miejsce Adrian Stobierski (Bydgoszcz), III miejsce Miłosz Indykiewicz (Bydgoszcz), dziewczynki - I miejsce Ewa Gutkowska (Bydgoszcz), II miejsce Noemi Głyżewska (Bydgoszcz), III miejsce Inga Głyżewska (Bydgoszcz).

Poniżej przedstawiamy wyniki w klasyfikacji generalnej turnieju A:

Link do wyników szczegółowych: tutaj