Turniej odbył się w sobotę 27 lipca 2019 roku w Poznaniu. Został zorganizowany w ramach projektu MKiDN „Geniusz Europy”, realizowanego przez Rezerwat Archeologiczny Genius loci.

W zawodach wystartowało ponad 50 zawodników. Turniej rozegrany został systemem szwajcarskim na dystansie 6 rund z tempem gry po 15 minut na partię dla zawodnika.

Obowiązywały przepisy gry Międzynarodowej Federacji Szachowej (FIDE) i Kodeksu Szachowego.

W kategorii uczniów klas VII i VIII SP oraz młodzieży ze szkół ponadpodstawowych pierwsze miejsce zajął Olaf Jagodziński (I LO w Szubinie/LKS Chrobry Gniezno). Tuż za nim na drugiej pozycji znalazł się jego brat – Alan (I LO w Szubinie/LKS Chrobry Gniezno). Trzecie miejsce na podium zajął licealista z Poznania. Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe. Nagrodą główną turnieju dla najlepszego zawodnika była kopia figury szachowej z wyspy Lewis ze Szkocji (XII/XIII wiek). Trafiła ona w ręce Olafa. Mieszkaniec Miastowic jako zwycięzca zawodów uzyskał także prawo do udziału w symultanie szachowej z mistrzem międzynarodowym Pawłem Stempinem. Rozegrana zostanie ona w Rezerwacie Archeologicznym Genius loci w dniu 7 września 2019 roku.

Poniżej prezentujemy wyniki w poszczególnych kategoriach:

Link do fotorelacji: tutaj