25 i 26 września 2021 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Ślesinie odbył się Charytatywny Turniej Klasyfikacyjny "Wyprostujmy Olę”.

Organizatorem turnieju był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Ślesinie we współpracy z klubem szachowym M-GOK Gambit Ślesin. Zorganizowano cztery turnieje klasyfikacyjne A, B, C i D, w których można było zdobyć normy szachowe od V do kandydackiej. W imprezie wzięło udział ponad 50 zawodników.

W turnieju A wystąpili zawodnicy szubińskiego LO reprezentujący klub LKS Chrobry Gniezno Olaf i Alan Jagodzińscy, którzy rywalizowali na dystansie 5 rund tempem 90 minut na zawodnika.

Organizatorzy przewidzieli poczęstunek dla wszystkich uczestników i ich rodzin - w sobotę była to kiełbaska z rusztu, natomiast w niedzielę grochówka wojskowa. Do dyspozycji przyjezdnych przez cały czas trwania turnieju dostępny był również bufet kawowo-herbaciany oraz liczne słodkości.

Celem zawodów była popularyzacja szachów wśród dorosłych i młodzieży szkolnej, podnoszenie kategorii szachowych oraz wsparcie w zbiórce pieniędzy na leczenie operacyjne Aleksandry Kaczmarek. Organizatorzy na wspomnianą operację zabrali kwotę ponad 2000zł.

W turnieju A dwa pierwsze miejsca zajęli zawodnicy gospodarzy, zwyciężył 🥇 Dominik Melerowicz (M-GOK GAMBIT Ślesin), 🥈 II miejsce zajął Bartosz Grabowski (M-GOK GAMBIT Ślesin), natomiast 🥉 III miejsce przypadło Alanowi Jagodzińskiemu (LKS Chrobry Gniezno/I LO Szubin), który nie przegrał żadnej partii, a do wypełnienia częściowej normy na pierwszą kategorię zabrakło mu zaledwie 50 pkt. Jego brat Olaf uplasował się na X pozycji.

Dzięki sponsorom organizatorzy ufundowali również nagrody dla pierwszych pięciu miejsc w każdej z ww. klasyfikacji.

Turniej sędziował Robert Majdecki.

Poniżej podajemy końcowe wyniki turnieju A:

 wyniki slesin 2021

Link do wyników szczegółowych: tutaj