Olaf Jagodziński z Miastowic, zawodnik klubu LKS Chrobry Gniezno został tegorocznym Mistrzem Wągrowca w Szachach Błyskawicznych do 18 lat.

Turniej odbył się w niedzielę 27. czerwca w Miejskim Domu Kultury w Wągrowcu i zgromadził kilkudziesięciu graczy z województw wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. Rozegrano 11 rund z tempem gry po 5 minut dla każdego zawodnika.

Obowiązywały przepisy Polskiego Związku Szachowego i FIDE. Sędzią turnieju był Michał Piechocki.

Olaf Jagodziński (7pkt/11) otrzymał puchar 🏆 i nagrodę pieniężną 💰. Jego brat  Alan (5.5pkt/11) uplasował się na 6 pozycji.

Organizatorami zawodów byli: Starosta Wągrowiecki, Burmistrz Miasta Wągrowca i Sekcja Szachowa MDK Wągrowiec.

Poniżej prezentujemy wyniki klasyfikacji do lat 18:

oraz wyniki klasyfikacji generalnej, w której zwyciężył zawodnik LKS Chrobry Gniezno -  Paweł Nawrocki zdobywając 10pkt z 11 możliwych do zdobycia:

Link do wyników szczegółowych: tutaj