Alan Jagodziński został wicemistrzem Płocka juniorów w szachach klasycznych. To niewątpliwie wysokie osiągnięcie. W zawodach wzięło bowiem udział ponad 50 szachistów z województw: mazowieckiego, łódzkiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego.

Otwarte Mistrzostwa Płocka Juniorów w Szachach Klasycznych odbyły się w dniach 3-5 lipca.

Zawody trwały trzy dni i cieszyły się dużym powodzeniem wśród młodzieży. Szachiści zagrali 7 rund tempem 60'+10".

W turnieju wzięli udział bracia Jagodzińscy z Miastowic (klub LKS Chrobry Gniezno). Uczniowie LO w Szubinie ukończyli zawody z doskonałym wynikiem.

Alan uplasował się na 🥈 drugim miejscu i został wicemistrzem Płocka Juniorów w Szachach Klasycznych. Otrzymał puchar 🏆 i nagrodę finansową 💰. Olaf także znalazł się na bardzo dobrej pozycji, zajmując wysokie V miejsce. Został uhonorowany nagrodą pieniężną 💰.

Warto zaznaczyć, że bracia nie przegrali w Płocku żadnej partii, pomimo tego, że poziom turnieju był bardzo wysoki.

Patronat nad turniejem objął Mazowiecki Związek Szachowy i Tygodnik Płocki.

Poniżej prezentujemy wyniki turnieju:

Link do wyników szczegółowych: tutaj

Imprezą towarzyszącą mistrzostwom był "Turniej szachów błyskawicznych o puchar Dyrektora Siedemdziesiątki w Płocku" rozegrany 3. lipca, w którym również wystąpili bracia Jagodzińscy

Zawodnicy grali 9 rund tempem 5'+2". W turnieju Alan zajął 🥈 II miejscea jego brat Olaf uplasował się na pozycji dziewiątej.