W sobotę 22 sierpnia 2020 roku, w Galerii Miejskiego Domu Kultury w Wągrowcu zorganizowano Turniej Szachowy „52 Lato na Pałukach”, w którym wystartowali między innymi zawodnicy z I LO Szubin.

W turnieju uczestniczyło 40 szachistów z kilku województw. "Lato na Pałukach" to cykl bogatych imprez kulturalnych, skierowanych do odwiedzających Wągrowiec turystów oraz mieszkańców.

Organizatorami turnieju byli:

• Burmistrz Miasta Wągrowca,
  • Starosta Wągrowiecki
  • Miejski Dom Kultury w Wągrowcu.

Gracze rywalizowali w systemie szwajcarskim na dystansie 9 rund z tempem gry po 15 minut dla każdego zawodnika. Organizatorzy przewidzieli nagrody, puchary i upominki dla najlepszych zawodników dorosłych oraz młodzieżowych.

Obowiązki sędziego głównego pełnił wicestarosta wągrowiecki Michał Piechocki.

Miło nam poinformować, że cały turniej wygrał Piotr Szybowicz (UKS Szachowa Dwójka Szubin / I LO Szubin). Pokonał 40 doświadczonych i często wyżej sklasyfikowanych szachistów.

Spory sukces odnieśli również juniorzy z szubińskiego I LO. I miejsce, w kategorii juniorów 13-18 lat wywalczył Alan Jagodziński (LKS Chrobry Gniezno / I LO Szubin), na II miejscu uplasował się Olaf Jagodziński (LKS Chrobry Gniezno / I LO Szubin), a na III miejscu w kategorii kobiet zawody ukończyła Julia Rocławska (I LO Szubin).

Medaliści klasyfikacji junior do 12 lat:

🥇 - I miejsce    - Mateusz Różański Poznań (Mistrz Polski do lat 8)

🥈 - II miejsce  - Michał Górecki LKS "Chrobry" Gniezno

🥉 - III miejsce - Franciszek Błochowiak LKS "Chrobry" Gniezno (rocznik 2014 - najmłodszy uczestnik turnieju)