Turniej o puchar burmistrza Rogoźna odbył się w niedzielę, 10 listopada 2019 roku. Zawody zostały zorganizowane z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości.

W Rogozińskim Centrum Kultury zebrało się 36 szachistów z województw: wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. Turniej rozegrany został systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund.

Miło nam poinformować, że na pierwszej pozycji w kategorii junior uplasował się zawodnik z LKS Chrobry Gniezno, uczący się na co dzień w I LO w Szubinie Alan Jagodziński  (4.5pkt/7), który zajął XVII miejsce w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce w kategorii Junior zajął Filip Paniakin z AZS Poznań, a miejsce trzecie w tej samej kategorii Jakub Stachowiak z Rogoźna. Brat Alana Olaf Jagodziński (LKS Chrobry Gniezno/I LO Szubin) uplasował się na XXIII pozycji klasyfikacji generalnej z dorobkiem 4pkt/7.

Klub LKS Chrobry Gniezno reprezentowali również:

Marcel Butyrowski - V miejsce w klasyfikacji generalnej (6pkt/7)

Witold Lewandowski - XIV miejsce w klasyfikacji generalnej (5pkt/7)

Stanisław Borkowski - XVIII miejsce w klasyfikacji generalnej (4.5pkt/7)

Poziom zawodów był bardzo wysoki. Zwycięzcy otrzymali puchary i atrakcyjne nagrody. Wręczył je burmistrz Rogoźna, Roman Szuberski.