W sobotę 9 października 2021 roku w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Sadkach rozegrano ☔️ III Jesienny Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Sadki.

Na starcie stanęło 24 zawodników z trzech województw. Turniej był zgłoszony do oceny rankingowej FIDE. Grano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund po 12 minut + 3 sekundy za ruch dla zawodnika.

Spory sukces odnieśli zawodnicy z podkcyńskich Miastowic grający na co dzień w klubie LKS Chrobry Gniezno i reprezentujący I LO w Szubinie - bracia Alan i Olaf Jagodzińscy.

Alan zajął 🏆🥇 I miejsce w grupie wiekowej do 18 lat zdobywając główny puchar tej kategorii i nagrodę rzeczową. Jego brat Olaf zajął równie wysokie 🏆🥈 II miejsce w tej samej kategorii. Na 🏆🥉 III miejscu uplasował się Wiktor Hałuja Wielkopolskiego Klubu Szachowego, a IV miejsce zajęła Julia Rocławska (BKS Chemik Bydgoszcz/I LO Szubin/Kcynia).

klasyfikacji generalnej tryumfowali:

I miejsce 🥇 k+ Marek Olszewski (BKS Chemik Bydgoszcz),

II miejsce🥈 IM Andrzejowi Maciejewskiemu (NOK Nakło),

III miejsce 🥉 I++ Piotr Szybowicz (BKS Chemik Bydgoszcz/I LO Szubin).

W klasyfikacji junior do lat 14 poszczególne miejsca na podium zajęli:

I miejsce 🥇 III Igor Hałuja (Wielkopolski Klub Szachowy),

II miejsce🥈 II Wiktor Wiśniewski (BKS Chemik Bydgoszcz),

III miejsce 🥉 V Bruno Oźmiński (BKS Chemik Bydgoszcz).

Dla uczestników i ich rodziców organizator zapewnił bar kawowo-herbaciany i słodkości. Turniej sędziował FA Jarosław Wiśniewski.