Doskonały wynik uzyskali bracia Jagodzińscy na turnieju szachowym w Warszawie. Olaf stanął na najwyższym stopniu podium.

Warszawski turniej trwał dwa dni 28-29.08.2021 i zgromadził zawodników z kilku województw. Organizatorem zawodów były UKS Sparta Białołęka i Akademia Szachowa Gambit na czele z Marcinem Kowalcem.

W turnieju wzięli udział zawodnicy posiadający minimalnie II kategorię szachową. Turniej rozegrany został system szwajcarskim, tempem 60 minut plus 30 sekund za każde posunięcie dla zawodnika. Obowiązywały zasady zgodnie z przepisami Polskiego Związku Szachowego. Olaf Jagodziński z gminy Kcynia (klub LKS Chrobry Gniezno/I LO Szubin), pomimo wysokiego poziomu zawodów, zajął 🥇pierwsze miejsce 👏. Szubiński licealista nie przegrał żadnej partii, uzyskał dwa remisy, wypełniając normę na I kategorię centralną. Alan Jagodziński ukończył turniej w Warszawie plasując się na 6 miejscu.

Poniżej prezentujemy wyniki turnieju:

Link do wyników szczegółowych: tutaj 👀