Dnia 17 maja 2019 roku, w Szubińskim Domu Kultury, rozegrano 54 Turniej Szachowy SZUBIN OPEN „WIOSNA”.

Na listach startowych znaleźli się reprezentanci miejscowości i placówek z Torunia, Bydgoszczy, Gniezna, Żnina, Miastowic, Zalesia, Szkocji, Samoklęsk Dużych, Rynarzewa, Smolnik i Szubina. Obowiązki organizatora i sędziego dwóch równoległych imprez pełnił Piotr Szybowicz.

Po raz pierwszy w historii rozgrywek w klasyfikacji głównej zwyciężył Damian Kamiński (UKS OPP Toruń). II miejsce zajął Alan Jagodziński z Miastowic (LKS Chrobry Gniezno), a na III miejscu uplasował się Piotr Szybowicz (UKS Szachowa Dwójka Szubin / I LO Szubin).

Szczegółowa lista medalistów w poszczególnych grupach: Turniej A seniorzy – I miejsce Damian Kamiński (UKS OPP Toruń), II miejsce Piotr Szybowicz (UKS Szachowa Dwójka Szubin / I LO Szubin), III miejsce Dariusz Wargulec (UKS Szachowa Dwójka Szubin), Turniej A juniorzy – I miejsce Alan Jagodziński (LKS Chrobry Gniezno), II miejsce Mikołaj Włoch(BKS Chemik Bydgoszcz), III miejsce Olaf Jagodziński (LKS Chrobry Gniezno), Turniej B seniorzy – I miejsce Tomasz Kamiński (Bydgoszcz), II miejsce Marcin Domiński (Szubin), III miejsce Adam Jagodziński (Miastowice), Turniej B juniorzy – I miejsce Matylda Brelińska(ŻTMS Baszta Żnin), II miejsce Mikołaj Breliński (ŻTMS Baszta Żnin), III miejsce Marcelina Brelińska (ŻTMS Baszta Żnin). Ciekawostką openu było zatem zajęcie całego podium w turnieju B przez rodzinę Brelińskich ze Żnina.

 

Link do wyników szczegółowych: tutaj