W niedzielę 10. marca 2019 roku w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Sadkach rozegrano Turniej Szachowy z okazji 100-lecia wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Na starcie stanęło 41 zawodników: 16 w kategorii Junior do lat 16 oraz 25 w kategorii OPEN zgłoszonej do oceny rankingowej FIDE.

Spory sukces odnieśli zawodnicy z podkcyńskich Miastowic grający na co dzień w klubie LKS Chrobry Gniezno - bracia Alan i Olaf Jagodzińscy. Alan zajął I miejsce w grupie wiekowej do 16 lat zdobywając główny puchar turnieju. Jego brat Olaf zajął równie wysokie II miejsce. Alan uzyskał 6,5pkt z 9 i w klasyfikacji generalnej Juniorów zajął miejsce III. Olaf uzyskał 6pkt z 9 i w klasyfikacji generalnej Juniorów zajął miejsce V. Poniżej poszczególne klasyfikacje:

Klasyfikacja Juniorów do lat 12:

I miejsce - Murawski Miłosz (UKS MDK Nr 5 Bydgoszcz)

II miejsce - Bromirski Gracjan (MKS EMDEK Bydgoszcz)

III miejsce - Przybylski Bartosz (PKS WIATRAK Bydgoszcz)

Klasyfikacja Juniorów do lat 16:

I miejsce - Jagodziński Alan (LKS CHROBRY Gniezno)

II miejsce - Jagodziński Olaf (LKS CHROBRY Gniezno)

III miejsce - Brelińska Matylda (ŻTMS BASZTA Żnin)

Klasyfikacja FIDE OPEN:

I miejsce - Olszewski Marek (BKS CHEMIK Bydgoszcz)

II miejsce - Budnik Mateusz (KSZ GAMBIT Świecie)

III miejsce - Konieczyński Piotr (ŻTMS BASZTA Żnin)

Dla uczestników i ich rodziców organizator zapewnił bar kawowo-herbaciany i niezliczone ilości słodkości. Turniej sędziował Jarosław Wiśniewski.

Poniżej prezentujemy wyniki szczegółowe turnieju w kategoriach Junior (do lat 12 i 16):