W sobotę 12 października 2019 roku bracia Jagodzińscy stanęli wspólnie na podium w Poznaniu, zajmując drugie miejsce w I Szachowym Turnieju Deblowym.

Organizatorem zawodów był Poznański Klub Raszyn. W turnieju wzięło udział 24 uczniów ze szkół województwa wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. Zawodnicy grali systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, po 15 minut na partię dla każdej pary.

I Liceum Ogólnokształcące w Szubinie i Klub Szachowy Gniezno reprezentowali – Alan i Olaf Jagodzińscy, którzy tworzyli jedną drużynę.

Szachowy Turniej Deblowy przypominał grę w tenisa stołowego, gdzie posunięcia szachowe wykonywane były naprzemiennie, bez możliwości dwukrotnego pod rząd wykonania posunięcia przez tego samego partnera.

Ostatecznie bracia uplasowali się na drugim miejscu, tracąc tylko jeden punkt. Zdobyli puchary i atrakcyjne nagrody. Sędzią głównym sobotnich zawodów był Włodzimierz Garbarek.

Poniżej prezentujemy wyniki turnieju:

Link do wyników szczegółowych: tutaj