18 września 2021 roku w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 6 we Wrześni przy ul. Słowackiego odbył się Turniej Szachowy „WRZEŚNIA CUP 2021”.

Organizatorem turnieju było Stowarzyszenie "Pomagam Aktywnie" we współpracy z UKS Wrzesińska Akademia Szachowa. Zawody z cyklu "WRZEŚNIA CUP" odbyły się juz po raz drugi. W imprezie wzięło udział 56 zawodników.

Uczestnicy przyjechali m.in. z Wrześni, Smolic, Gniezna, Zakrzewa, Trzemeszna, Środy Wlkp i z Konina. Szachiści rywalizowali na dystansie 9 rund tempem 10'+5". Organizatorzy przewidzieli poczęstunek dla wszystkich uczestników.

Zawodnicy rywalizowali w jednej grupie, ale klasyfikacji było kilka: chłopcy/dziewczyny do lat 8, 10, 13, oraz OPEN. W najbardziej prestiżowej klasyfikacji OPEN zwyciężył 🏆🥇 Sebastian Przerwa (UKS Smecz Konin), II miejsce zajął 🏆🥈 Olaf Jagodziński (LKS Chrobry Gniezno/I LO Szubin), III miejsce 🏆🥉 Karol Stanisławski (LKS Chrobry Gniezno), IV miejsce Krzysztof Zakrzewicz z Wrześni, a ostatnie wyróżnione V miejsce wywalczył Alan Jagodziński (LKS Chrobry Gniezno/I LO Szubin).

Zadanie publiczne było współfinansowane przez Gminę Września. Organizatorzy zadbali o nagrody w każdej z ww. klasyfikacji, a ponadto każdy uczestnik zmagań otrzymał na zakończenie imprezy pakiet słodkości. Turniej sędziował Jacek Zieliński.

Poniżej podajemy wyniki turnieju w klasyfikacji generalnej:

wyniki wrz cup 2021

Link do wyników szczegółowych: tutaj