Mieszkaniec gminy Kcynia, Olaf Jagodziński został laureatem Turnieju Szachowego pod nazwą "Witaj szkoło" w Poznaniu.

Turniej dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych w Poznaniu odbył się w sobotę, 23 września 2017 roku. Organizatorami zawodów byli Sekcja Szachowa AZS Politechnika Poznańska i Dom Kultury „Orle Gniazdo”.

W rozgrywkach uczestniczyło 65 osób. Na poznańskim turnieju wśród uczniów ze szkół z Wielkopolski swoich reprezentantów miała także Szkoła Podstawowa im Orła Białego w Palmierowie. Uczniowie Olaf i Alan Jagodzińscy uzyskali tam imponujący wynik. W szczególności starszy z  braci Olaf, który stanął na podium, zajmując wysoką drugą pozycję. Jednym punktem wyprzedził go doświadczony zawodnik z  MKS Wicher Zbąszyń.  Alan Jagodziński zakończył tego dnia  rywalizację na 9 miejscu i i zdobył nagrodę, plasując się w pierwszej dziesiątce najlepszych zawodników. Kierownikiem sobotniego turnieju był Marek Zboroń.

Poniżej prezentujemy wyniki w kategorii klas IV-VII szkół podstawowych: