Turniej odbył się w sobotę 31 sierpnia 2019 roku w Poznaniu. Został zorganizowany w ramach projektu MKiDN „Geniusz Europy”, realizowanego przez Rezerwat Archeologiczny Genius loci.

W drugiej i ostatniej edycji turnieju szachowego „Geniusz Europy”, który odbył się w Poznaniu wystartowało dwóch uczniów I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie.

Zawody zorganizowano w ramach projektu MKiDN „Geniusz Europy”, realizowanego przez Rezerwat Archeologiczny Genius Loci i dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Turniej rozegrano z udziałem 60 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych na dystansie 7 rund z czasem 15 minut na zawodnika.

W kategorii uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych i szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zajął Alan Jagodziński (I LO Szubin), który wyprzedził Adama Dopierałę (Poznań) i Jana Kaczmarka z Zakrzewa. Na IV miejscu uplasował się Olaf Jagodziński (I LO Szubin). Alan zdobył główną nagrodę – kopię figury szachowej z wyspy Lewis ze Szkocji (XII/XIII wiek). Dodatkowo bracia wystąpią 7 września w symultanie szachowej z mistrzem międzynarodowym Pawłem Stempinem.

Poniżej prezentujemy wyniki w poszczególnych kategoriach: