9 października 2019 roku w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 6 we Wrześni przy ul. Słowackiego odbył się III Turniej Szachowy „WIECZNY SZACH”.

Organizatorem turnieju było Stowarzyszenie "Pomagam Aktywnie" we współpracy z UKS Wrzesińska Akademia Szachowa. Zawody z cyklu "Wieczny Szach" odbyły się juz po raz trzeci. W imprezie wzięło udział 42 zawodników.

Uczestnicy przyjechali m.in. z Wrześni, Żnina, Gniezna, Kórnika, Trzemeszna, Poznania, Konina, Środy Wlkp. Szachiści rywalizowali na dystansie 7 rund - zawodnicy mieli 15 minut na rozegranie każdej partii. Organizatorzy przewidzieli poczęstunek dla uczestników.

Zawodnicy rywalizowali w jednej grupie, ale klasyfikacji było kilka: do lat 8, 10, 13, oraz OPEN. Wyłoniono także najlepszego szachistę z UKS Wrzesińska Akademia Szachowa. W najbardziej prestiżowej klasyfikacji OPEN zwyciężył Piotr Konieczyński (Baszta Żnin) przed wrześnianinem Krzysztofem Zakrzewiczem oraz Emilem Wiśniewskim (LKS Chrobry Gniezno). Czwarte miejsce zajął Tomasz Orczykowski (LKS Chrobry Gniezno). Na piątym, wyróżnionym, miejscu uplasował się Alan Jagodziński (I LO w Szubin/LKS Chrobry Gniezno). Jego brat Olaf Jagodziński (I LO w Szubin/LKS Chrobry Gniezno) również zajął wysokie 6. miejsce. Zadanie publiczne było współfinansowane przez Gminę Września.

Organizatorzy zadbali o nagrody w każdej z ww. klasyfikacji, a ponadto każdy uczestnik zmagań otrzymał na zakończenie imprezy pakiet słodkości.

Poniżej podajemy wyniki turnieju w klasyfikacji generalnej:

Linki do wyników szczegółowych: tutaj

Link do galerii Wrzesińskiej Akademii Szachowej: tutaj