W niedzielę 2 lutego 2020 roku rozegrano IV Feryjny Turniej Szachowy o Puchar Prezesa klubu Luks Feniks Mrocza.

Do turnieju przystąpiło łącznie 28 zawodników, sklasyfikowanych w dwóch odrębnych grupach: 20 w turnieju A (dla juniorów) i 8 w turnieju B (dla rodziców, opiekunów i trenerów).

W turnieju A udział wzięli zawodnicy z gminy Kcynia, reprezentujący klub  LKS Chrobry Gniezno i I LO w Szubinie - Olaf i Alan Jagodzińscy. Po zaciętym pojedynku, w stawce 20 zawodników,  obaj bracia stanęli na dwóch stopniach podium. Alan zajął II miejsce (5.5pkt/7), z jednakową liczbą punktów, co zawodnik z I miejsca, tylko z gorszym drugim wartościowaniem. Olaf zajął miejsce III (5pkt/7) i otrzymał brązowy medal. Turniej B, w stawce 8 zawodników, wygrał Jarosław Wiśniewski z NOK Nakło (6.5pkt/7), który nie przegrał żadnej partii, a tylko jedną zremisował, II miejsce zajął Bogdan Winkler z LUKS Feniks Mrocza (5pkt/7), a III Jacek Górny z BKS Chemik Bydgoszcz (5pkt/7). Turniej sprawnie sędziował Mirosław Kozielski.

Poniżej prezentujemy wyniki obu turniejów:

OPEN A

OPEN B


 

Linki do wyników szczegółowych:

OPEN A - tutaj

OPEN B - tutaj

Artykuł na stronie LKS "Chrobry" Gniezno: tutaj