W środę, 1. maja 2019 roku, w Rogozińskim Centrum Kultury zorganizowano Turniej Szachowy z Okazji Konstytucji 3 Maja.

Wzięło w nim udział kilkudziesięciu zawodników z województwa wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. Rozegrano łącznie 9 rund, a klasyfikację generalną podzielono na dwie kategorie: "Senior" i "Junior do lat 14".

Zwycięstwo w obu kategoriach przypadło graczom z województwa kujawsko-pomorskiego, reprezentującym powiat nakielski. I miejsce w kategorii "Senior" zajął Piotr Szybowicz (UKS Szachowa Dwójka Szubin), natomiast I miejsce w kategorii "Junior do lat 14" przypadło Alanowi Jagodzińskiemu (LKS Chrobry Gniezno/Miastowice), natomiast II miejsce w tej samej kategorii zajęła Anna Oszutowska (LKS Chrobry Gniezno). Laureaci otrzymali puchary i atrakcyjne nagrody z rąk burmistrza Rogoźna, Romana Szuberskiego.

Poniżej wyniki turnieju:

Link do wyników szczegółowych: tutaj

Link do zdjęć RCK Rogoźno: tutaj

Link do zdjęć Szachy Szubin: tutaj