W dniach 11-12 września 2021 roku, w Liceum Ogólnokształcącym im.Czesława Tańskiego zorganizowano Turniej Szachowy „XI Hetmańska Buława Puszczy Mariańskiej”, w którym wystartowali między innymi zawodnicy z I LO Szubin i klubu LKS Chrobry Gniezno.

W turnieju A uczestniczyło łącznie 16 szachistów, głównie z województwa mazowieckiego. "Hetmańska Buława Puszczy Mariańskiej" to cykl corocznych turniejów A,B,C i D skierowanych do odwiedzających Puszczę Mariańską turystów oraz mieszkańców umożliwiający zdobycie kategorii szachowej.

Głównym organizatorem turnieju było Stowarzyszenie Wspierania Szachów “SZACH-MAT” Puszcza Mariańska. W turnieju A gracze rywalizowali w systemie szwajcarskim na dystansie 5 rund z tempem gry 60'+30".

Organizatorzy przewidzieli nagrody, puchary i upominki dla najlepszych zawodników, a dla zwycięzcy turnieju A czekała własnoręcznie wykonana przez organizatora - buława hetmańska 📍 - główne trofeum turnieju. 

Obowiązki sędziego głównego pełnił Dariusz Koliński.

Miło nam poinformować, że zawodnicy LKS Chrobry Gniezno zdobyli nagrody finansowe 💰 w turnieju A - Olaf za zajęcie 🥈 II miejsca w klasyfikacji generalnej, a Alan za zajęcie 🥇 I miejsca w kategorii do 1800 PZSzach. Bracia wypełnili również normę częściową na I kategorię krajową. W przypadku Olafa oznaczało to uzyskanie pełnej normy na I kategorię 🍾. Aktualnie to jedyny junior z I kategorią centralną w powiecie nakielskim. 👏
Hetmańska buława trafiła do zawodnika KSz Hetman Płock Dariusza Gajewskiego, który wypełnił również częściową normę kandydacką.

Poniżej przedstawiamy wyniki turnieju A:

wyniki het bulawa 2021

Link to wyników szczegółowych: LINK