W sobotę 29 maja 2021 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej w Mroczy rozegrano V Turniej Szachowy o Puchar Prezesa miejscowego klubu Luks "Feniks" Mrocza.

Do 9-rundowego turnieju przystąpiło łącznie 47 zawodników, sklasyfikowanych w dwóch odrębnych grupach.

- 29 w turnieju A (dla juniorów) - tempo gry 15+0 

- 18 w turnieju B (dla rodziców, opiekunów i trenerów) - tempo gry 12+4.

W turnieju A udział wzięli zawodnicy z I LO w Szubinie, reprezentujący klub  LKS Chrobry Gniezno i gminę Kcynia - Olaf i Alan Jagodzińscy. Po zaciętym pojedynku, w stawce 29 zawodników, obaj bracia stanęli na dwóch stopniach podium. Starszy z braci Olaf nie przegrał żadnej partii i zdobył główne trofeum turnieju 🏆 zajmując I miejsce (8pkt/9), natomiast Alan zajął miejsce III (6.5pkt/9) i otrzymał brązowy medal 🥉. II miejsce i srebrny medal 🥈 wywalczył Gracjan Bromirski z MKS "EMDEK" Bydgoszcz (7.5pkt/9).

Turniej B, w stawce 18 zawodników, wygrał 🏆 Hubert Gabryszewski z NOK Nakło 🥇 (7.5pkt/9), II miejsce zajął Andrei Jr Maksimienko z ŻTMS "Baszta" Żnin 🥈 (7pkt/9), a III Stanisław Szopa z Bydgoszczy 🥉 (6pkt/9).

Puchary i nagrody wręczyli: zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza – Waldemar Chudzik oraz Prezes klubu LUKS Feniks – Marcin Klebs. Turniej sprawnie sędziował Mirosław Kozielski.

Poniżej prezentujemy wyniki obu turniejów:

OPEN A

OPEN B


Linki do wyników szczegółowych:

OPEN A - tutaj

OPEN B - tutaj

Artykuł i zdjęcia organizatoratutaj