Zawodnik klubu LKS Chrobry Gniezno - Olaf Jagodziński z Miastowic (gm. Kcynia) po raz kolejny stanął na podium, tym razem w Poznaniu. Uzyskał także trzecią klasę sportową.

Festiwal pod nazwą „Szachowe lato Poznań 2021” odbywał się w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu i trwał dziewięć dni od 10 do 18 lipca.

W zawodach wzięło udział 66 osób z województw: wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, czy kujawsko-pomorskiego. Grano 9 rund, tempem 90'/40 + 30' + 30'' na ruch systemem szwajcarskim. Olaf uplasował się na 🥉 trzecim miejscu w kategorii juniorów. Udało mu się pokonać zawodników, którzy posiadali wysoki ranking FIDE. Zawodnikowi z Chrobrego znacząco wzrośnie więc międzynarodowy ranking FIDE w szachach klasycznych, o blisko 140 punktów. Dzięki doskonałemu wynikowi w poznańskim turnieju Olaf uzyskał także trzecią klasę sportową w szachach. Wypełnił również część normy na I kategorię centralną 👏.

Poniżej prezentujemy wyniki turnieju w kategorii Junior:

wyniki junior szach lat 2021

Link do wyników szczegółowych: tutaj