Bracia Alan i Olaf Jagodzińscy odnieśli kolejny sukces na arenie szachowej. Stanęli na podium w Zielonej Górze i uzyskali III klasę sportową w szachach klasycznych.

Turniej  w województwie lubuskim przeprowadzony został w czterech sesjach zjazdowych (24.7, 31.7, 7.8 oraz 14.8). Grano systemem kołowym 9 rund tempem 60'+30".

Sędzią zawodów był FA Marek Matlak. W ostatecznej klasyfikacji Alan uplasował się na 🥈 drugim miejscu, natomiast Olaf zajął 🥉 trzecią pozycję. Pierwsze miejsce zajął Michał Ferenc z Akademii Szachowej Zielona Góra.

Na zwycięzców czekały puchary i nagrody, a także możliwość uzyskania książki z autografem IM Marka Matlaka (trenera kadry narodowej kobiet w szachach w latach 1996-2018).

Ponizej prezentujemy wyniki turnieju:

wyniki magnusik 2021

Link to wyników szczegółowych: LINK

Link do zdjęć organizatora: LINK


"Niesportowe zachowanie" jednego z zawodników w tym turnieju spowodowało utratę możliwości uzyskania normy przez obu braci - OlafaAlana. Wspomniany zawodnik na ostatniej sesji zjazdowej 14. sierpnia zamiast zagrać w "Magnusiku", do czego był zobligowany przyjmując zaproszenie, zagrał w innym turnieju w Dąbkach. Prawdopodobnie postąpił tak dlatego, gdyż nie miał już możliwości zrobienia normy na turnieju w Zielonej Górze ze względu na porażki w dwóch pierwszych sesjach zjazdowych. To naganne zachowanie będące złamaniem kodeksu szachowego i przepisów turniejowych FIDE (pkt 9.1) link spowodowało, iż na koncie obu braci pojawił się jeden walkower, co w konsekwencji pozbawiło ich szans na uzyskanie normy na pierwszą kategorię - mimo iż w obu przypadkach taka szansa istniała.