Po wakacjach szachiści Alan i Olaf Jagodzińscy pokazali doskonałą formę. W niedzielę, 9 września stanęli na podium w Wielkopolsce, pokonując kilkudziesięciu zawodników.

Bracia wzięli udział w Jesiennym Turniej Szachowym w Obornikach. Na starcie stanęło ponad 70 osób. Zawody przeprowadzono systemem szwajcarskim, na dystansie 7 rund.

W kategorii juniorów do lat 18, Olaf zajął drugie miejsce. Jednym punktem wyprzedził go osiemnastoletni, doświadczony zawodnik ze Słopanowa. Trzecie miejsce zdobył Alan Jagodziński. Klasyfikacja juniorów obejmowała aż 43 osoby. Bracia Jagodzińscy z Miastowic reprezentowali klub LKS Chrobry Gniezno. Zdobyli 5 punktów na 7 możliwych.

W turnieju startowały również zawodniczki LKS Chrobry Gniezno: Lena Frąckowiak (miejsce 17 - 3,5/7) i Aleksandra Łukasik (miejsce 32 - 2/7).

Organizatorami niedzielnych zawodów byli – Laboratorium Logiki  i Obornickie Centrum Sportu. Sędzią Głównym turnieju był Maciej Cybulski.