W sobotę 16. czerwca w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Brzechwy w Pile rozegrano III Turniej Szachowy Szkół z cyklu "Szachuj z Copy System" o Puchar Prezydenta Miasta Piły.

Na starcie stanęło 100 zawodników: 26 w grupie wiekowej 6-9 lat, 60 w grupie wiekowej 10-14 lat i 14 w grupie wiekowej 15-19 lat.

Spory sukces odnieśli zawodnicy ze Szkoły Podstawowej im.Orła Białego w Palmierowie grający na co dzień w klubie LKS Chrobry Gniezno - bracia Alan i Olaf Jagodzińscy. Alan zajął I miejsce w grupie wiekowej 10-14 lat zdobywając główny puchar turnieju. Jego brat Olaf zajął równie wysokie IV miejsce. Alan uzyskał 7,5pkt z 9 i w klasyfikacji generalnej zajął miejsce II. Olaf uzyskał 6,5pkt i w klasyfikacji generalnej zajął miejsce VII na 100 zawodników. Turniej sędziował sędzia klasy międzynarodowej Maciej Cybulski.

Poniżej prezentujemy wyniki turnieju dla II grupy wiekowej (10-14 lat).